Färgade fibersvansar med förmonterad skarvhylsa

Nu gör Nexans det ännu enklare att vara fibertekniker. För en enklare vardag.

Färgade fibersvansar

Nexans färgade fibersvansar levereras nu med förmonterad skarvhylsa. Dels för att spara tid vid momentet att montera hylsan på fibersvansen och dels för att slippa ställas inför det förargliga faktum att glömma skarvhylsan när man precis svetsat ihop 2 fiber.

 

 

FIBERSVANS S12 1SM G657A1 SC/UPC 2 m 12-PACK

FIBERSVANS S12 1SM G657A1 SC/APC 2 m 12-PACK

FIBERSVANS S12 1SM G657A1 LC/UPC 2 m 12-PACK

FIBERSVANS S12 1SM G657A1 LC/APC 2 m 12-PACK