Matarkabel GRGL SM kontakterad i en ände

Produkter

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 120 m

Artikelnr. 48901109 - E-nr. 5068249

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 120 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 170 m

Artikelnr. 48901609 - E-nr. 5068250

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 170 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 20 m

Artikelnr. 48900109 - E-nr. 5068247

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 20 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 230 m

Artikelnr. 48902209 - E-nr. 5068251

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 230 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 280 m

Artikelnr. 48902709 - E-nr. 5068252

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 280 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 330 m

Artikelnr. 48903209 - E-nr. 5068253

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 330 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC, GRGL 70 m

Artikelnr. 48900609 - E-nr. 5068248

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 4
  • Längd: 70 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 120 m

Artikelnr. 48904409 - E-nr. 5068256

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 120 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 170 m

Artikelnr. 48904909 - E-nr. 5068257

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 170 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 20 m

Artikelnr. 48903409 - E-nr. 5068254

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 20 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 230 m

Artikelnr. 48905509 - E-nr. 5068258

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 230 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 280 m

Artikelnr. 48906009 - E-nr. 5068259

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 280 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 330 m

Artikelnr. 48906509 - E-nr. 5068260

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 330 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC, GRGL 70 m

Artikelnr. 48903909 - E-nr. 5068255

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 70 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 120 m

Artikelnr. 48907709 - E-nr. 5068263

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 120 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 170 m

Artikelnr. 48908209 - E-nr. 5068264

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 170 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 20 m

Artikelnr. 48906709 - E-nr. 5068261

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 20 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 230 m

Artikelnr. 48908809 - E-nr. 5068265

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 230 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 280 m

Artikelnr. 48909309 - E-nr. 5068266

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 280 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 330 m

Artikelnr. 48909809 - E-nr. 5068267

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 330 m

 

Matarkabel 12 MU/UPC, GRGL 70 m

Artikelnr. 48907209 - E-nr. 5068262

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 12
  • Längd: 70 m

 

Beskrivning

Beskrivning

Matarkabel GRGL används som stubbkabel mellan skarvbox och kopplingsbox eller som förlängd matning mellan två kopplingsboxar. Kabeln är förkontakterad i en ände med MU-kontakter vilken ansluts i kopplingsboxarna (WTC0,5 och WTC1), den andra änden skarvas mot luftoptokabel eller markförlagd kabel i t.ex. WTC1,5. Kabeln är metallfri och självbärande för spannlängder upp till 50 m.

Egenskaper

Egenskaper

Konstruktionsegenskaper

Konstruktionsegenskaper

Kabeltyp
GRGL
Optofiber, typ
SM (G657.A1)
Sekundärskydd
Loose tube
Kontaktdon, typ
MU

Dimensionsegenskaper

Dimensionsegenskaper

Ytterdiameter
6,5 mm
Ferrul radie, UPC
7< r <25 mm
Apex offset
50 µm
Ferrul, ytterdiameter
1,249±0,0005 mm
Ferrul, tolerans hål
+1, -0 µm
Ferrul, koncentritetsfel hål
< 1,4 µm

Mekaniska egenskaper

Mekaniska egenskaper

Dragkraft vid installation, max.
1,5 kN
Dragkraft vid drift, max.
1 kN
Trycktålighet över en längd av 10 cm
2 kN
Slagtålighet
15 J

Hanteringsinformation

Hanteringsinformation

Användningsområde
Utomhus
Minsta böjningsradie, installation
130,0 mm
Temperaturområde i lager
-40 - 70 °C
Drifttemperatur, område
-40 - 70 °C
Temperaturområde vid förläggning
-10 - 50 °C

Resurser

Resurser

Kontakta oss

Ämnen som du vill ha mer information om:

Obligatoriska fält*

Vänligen kontrollera adressen igen.

En e-postadress kan endast innehålla ett @

Skydd av personlig data

Du har rätt att invända mot hur dina personuppgifter behandlas och används i marknadsföring eller för kommersiella ändamål.

Tack!

Tack för att du kontaktar oss. Vi kommer att höra av oss till dig inom kort.

Fel

Ett fel uppstod. Vänligen försök igen.

Stäng