Matarkabel GRGL SM kontakterad i båda ändar

Produkter

Matarkabel 4 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 110m

Artikelnr. 48911009 - E-nr. 5068268

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 110 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 160m

Artikelnr. 48911509 - E-nr. 5068269

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 160 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 220m

Artikelnr. 48912109 - E-nr. 5068270

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 220 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 270m

Artikelnr. 48912609 - E-nr. 5068271

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 270 m

 

Matarkabel 4 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 320m

Artikelnr. 48913109 - E-nr. 5068272

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 8
  • Längd: 320 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 110m

Artikelnr. 48915009 - E-nr. 5068273

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 16
  • Längd: 110 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 160m

Artikelnr. 48915509 - E-nr. 5068274

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 16
  • Längd: 160 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 220m

Artikelnr. 48916109 - E-nr. 5068275

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 16
  • Längd: 220 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 270m

Artikelnr. 48916609 - E-nr. 5068276

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 16
  • Längd: 270 m

 

Matarkabel 8 MU/UPC-MU/UPC, GRGL 320m

Artikelnr. 48917109 - E-nr. 5068277

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Optokontakter, antal: 16
  • Längd: 320 m

 

Beskrivning

Beskrivning

Matarkabel GRGL används som stubbkabel mellan skarvbox och kopplingsbox eller som förlängd matning mellan två kopplingsboxar. Kabeln är förkontakterad i båda ändar med MU-kontakter vilka ansluts i kopplingsboxarna (WTC0,5 och WTC1). Kabeln är metallfri och självbärande för spannlängder upp till 50 m. 

 

 

Egenskaper

Egenskaper

Konstruktionsegenskaper

Konstruktionsegenskaper

Kabeltyp
GRGL
Mantel, material
PE (polyeten)
Mantelfärg
Svart
Förstärkningselement (optokabel)
Aramidgarn
Optofiber, typ
SM (G657.A1)
Sekundärskydd
Loose tube
Halogenfri
Ja
Metallfri
Ja
Kontaktdon, typ
MU

Dimensionsegenskaper

Dimensionsegenskaper

Ytterdiameter
6,5 mm
Antal optiska fiber, område
4 - 8
Ferrul radie, UPC
7< r <25 mm
Apex offset
50 µm
Ferrul, ytterdiameter
1,249±0,0005 mm
Ferrul, tolerans hål
+1, -0 µm
Ferrul, koncentritetsfel hål
< 1,4 µm

Mekaniska egenskaper

Mekaniska egenskaper

Dragkraft vid installation, max.
1,5 kN
Dragkraft vid drift, max.
1 kN
Trycktålighet över en längd av 10 cm
2 kN
Slagtålighet
15 J

Hanteringsinformation

Hanteringsinformation

Användningsområde
Utomhus
Minsta böjningsradie, installation
130,0 mm
Temperaturområde i lager
-40 - 70 °C
Drifttemperatur, område
-40 - 70 °C
Temperaturområde vid förläggning
-10 - 50 °C

Resurser

Resurser

Kontakta oss

Ämnen som du vill ha mer information om:

Obligatoriska fält*

Vänligen kontrollera adressen igen.

En e-postadress kan endast innehålla ett @

Skydd av personlig data

Du har rätt att invända mot hur dina personuppgifter behandlas och används i marknadsföring eller för kommersiella ändamål.

Tack!

Tack för att du kontaktar oss. Vi kommer att höra av oss till dig inom kort.

Fel

Ett fel uppstod. Vänligen försök igen.

Stäng