Fan-out SM

Produkter

Fan-out 4SM FC/UPC 0,95+3 m

Artikelnr. 28890609 - E-nr. 5067008

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: FC

 

Fan-out 4SM LC/UPC 0,8+2 m

Artikelnr. 48893509 - E-nr. 5071038

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC

 

Fan-out 4SM LC/UPC 0,95+3 m

Artikelnr. 28891009 - E-nr. 5067006

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC

 

Fan-out 8SM LC/UPC 0,8+2 m

Artikelnr. 48893809 - E-nr. 5071175

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC

 

Fan-out 4SM LC/APC 0,8+2 m

Artikelnr. 48894009 - E-nr. 5071078

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC/APC

 

Fan-out 4SM LC/APC 0,95+3 m

Artikelnr. 28891109 - E-nr. 5067007

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC/APC

 

Fan-out 8SM LC/APC 0,8+2 m

Artikelnr. 48894109 - E-nr. 5070416

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: LC/APC

 

Fan-out 4SM SC/UPC 0,35+1 m

Artikelnr. 28891709 - E-nr. 5069076

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC

 

Fan-out 4SM SC/UPC 0,8+2 m

Artikelnr. 28893809 - E-nr. 5074526

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC

 

Fan-out 4SM SC/UPC 0,95+3 m

Artikelnr. 28891409 - E-nr. 5069073

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC

 

Fan-out 8SM SC/UPC 0,8+2 m

Artikelnr. 48891809 - E-nr. 5074532

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC

 

Fan-out TT-192 4SM SC/UPC 0,5+4 m

Artikelnr. 28892209 - E-nr. 5069010

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC

 

Fan-out 4SM 2xSC/UPC+2xSC/APC 0,35+1 m

Artikelnr. 28893709 - E-nr. 5069078

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC-SC/APC

 

Fan-out 4SM 2xSC/UPC+2xSC/APC 0,95+3 m

Artikelnr. 28893409 - E-nr. 5069075

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC-SC/APC

 

Fan-out 4SM SC/APC 0,35+1 m

Artikelnr. 28891609 - E-nr. 5069077

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC/APC

 

Fan-out 4SM SC/APC 0,8+2 m

Artikelnr. 48890109 - E-nr. 5074528

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC/APC

 

Fan-out 4SM SC/APC 0,95+3 m

Artikelnr. 28891509 - E-nr. 5069074

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC/APC

 

Fan-out 8SM SC/APC 0,8+2 m

Artikelnr. 48892009 - E-nr. 5074534

  • Förpackning: Påse (enhet)
  • Kontaktdon, typ: SC/APC

 

Beskrivning

Beskrivning

Förkontakterade fan-outer i olika längder avsedda för insvetsning mot fiberoptiska kablar i korskopplingsboxar och fiberuttag. Fibersvansen har en förkontakterad ända med FC, LC och SC kontakter med UPC eller APC prestanda. Fan-outen innehåller fiberband som i kontaktänden splittras upp i primärskyddade fibrer. Delningen mellan fiberband och primärskyddad fiber skyddas av en fan-out hylsa. Fiberband och primärskyddad fiber ligger skyddade i PA-tuber.

 

 

 

Egenskaper

Egenskaper

Konstruktionsegenskaper

Konstruktionsegenskaper

Optofiber, typ
Singelmod (G.652.D)

Dimensionsegenskaper

Dimensionsegenskaper

Apex offset
50 µm
Ferrul, tolerans hål
+1, -0 µm
Ferrul, koncentritetsfel hål
< 1,4 µm

Hanteringsinformation

Hanteringsinformation

Användningsområde
Inomhus
Minsta böjningsradie, installation
30,0 mm
Temperaturområde i lager
-40 - 70 °C
Drifttemperatur, område
-40 - 70 °C
Temperaturområde vid förläggning
-15 - 40 °C

Resurser

Resurser

Kontakta oss

Ämnen som du vill ha mer information om:

Obligatoriska fält*

Vänligen kontrollera adressen igen.

En e-postadress kan endast innehålla ett @

Skydd av personlig data

Du har rätt att invända mot hur dina personuppgifter behandlas och används i marknadsföring eller för kommersiella ändamål.

Tack!

Tack för att du kontaktar oss. Vi kommer att höra av oss till dig inom kort.

Fel

Ett fel uppstod. Vänligen försök igen.

Stäng